S oknami MIMA nebude vám zima...
Zadajte názov...

Plastové okná MIMA Elegant

Plastové okná MIMA Elegant

Máte záujem o tento produkt ?


žiadosť o cenovú kalkuláciu
plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_rez_rovne kridlo_biele_1.jpg plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_rez_rovne kridlo_antracit_2.jpg plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_rez_licovane kridlo_biele_3.jpg
plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_rez_licovane kridlo_antracit_4.jpg plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_rez_hranata zasklievacia lista_5.jpg plastove_dvere_plastove dvere_dvere_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_rez_antracit_6.jpg
plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_reddot design award winner 2019_7.jpg plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_german design award special 2019_8.jpg plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_mima elegant_budova_graphite_black_matt_ref_9.jpg
plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_mima elegant_dom so zahradou_concrete_gray_ref_10.jpg plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_dom so zahradou_woodec_turner_oak_matt_ref_11.jpg plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_moderny dom so zahradou_ref_12.JPG
plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_dom s bazenom_ref_13.JPG plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_dom s bazenom s vyhladom_ref_14.JPG plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_mima elegant_interier_pohľad do obyvacky_ref_15.JPG
plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_mima elegant_dom s terasou_ref_16.JPG plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_moderny dom s vyhladom _ref_17.JPG plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_mima elegant_dom_carovna zahrada_ref_18.jpg
plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_mima elegant_elegantne okna vedla seba_ref_19.jpg

Plastové okná MIMA Elegant

spájajú v sebe vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, kvalitné prevedenie, skvelý dizajn a inovácie.  Harmonický minimalistický dizajn hliníkových okien sa prelína s vysokou funkčnosťou, skvelou zvukotesnosťou, vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami a výhodnou cenou plastových okien. Spĺňajú aktuálne požiadavky noriem týkajúcich sa energetickej úspornosti. Vďaka modernej technológii ušetríte energiu i náklady na vykurovanie.

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_rez_rovne kridlo_biele_1Inovatívne okná na celý život

Okná  MIMA Elegant sú najlepšou voľbou medzi plastovými oknami. Profil, z ktorého ich vyrábame, právom získal už päť medzinárodných ocenení za dizajn a inovácie. Vďaka vynikajúcej tepelnej izolácii šetria náklady na vykurovanie, chladenie a sú zároveň šetrné k životnému prostrediu. Kvalitné kovanie v oknách je samozrejmosťou. Vďaka statickým výstuhám sú tvarovo stále a odolné voči krúteniu. Izolačné sklá s možnosťou hrúbky až 70 mm zaručujú ešte lepšie tepelnoizolačné a zvukovo izolačné vlastnosti okna.

Popis okien  

• ÚSPORA ENERGIE A VÝNIMOČNÁ IZOLAČNÁ HODNOTA RÁMU.

Súčiniteľ prechodu tepla rámom Uf=0,93 W/m2 K – najlepší na trhu. Pri použití skiel s Ug = 0,6 W/m2 K koeficient tepelnej priestupnosti celého okna až Uw = 0,80 W/m2 K. Pri použití skiel s Ug = 0,5 W/m2 K koeficient tepelnej priestupnosti celého okna až Uw = 0,71 W/m2 K. Najlepšie tepelnoizolačné vlastnosti vhodné aj pre plusový, nulový a pasívny dom vysoko prekračujúce súčasné požiadavky na tepelnú izoláciu.

VÝNIMOČNE ŠTÍHLY VZHĽAD.

Oceňovaný minimalistický dizajn okenných a dverových profilov tvorí premyslený systém: úzky, plošne lícovaný vzhľad, hladké presahy, nové hranaté zasklievacie lišty a voliteľne dodávané hliníkové kryty alebo vhodné dekory. Úzky profil s najmenšou 9 mm exteriérovou hranou na trhu. Hliníkový vzhľad robí z okna MIMA Elegant okno novej generácie.

 

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_mima elegant_interier_pohľad do obyvacky_ref_15MAXIMUM SVETLA.

Okná a dvere s extrémne štíhlymi profilmi prepúšťajú do miestnosti ešte viac svetla a vytvárajú krásne presvetlené interiéry. Štíhla pohľadová výška len 112 mm. Plastové profily majú 6 vnútorných komôr a stavebnú hĺbku krídla s rámom 93,5 mm a sú vyrábané v Nemecku v Bogene závod Deceuninck Group GmbH ktoré získali prestížne medzinárodné ocenenia:

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_german design award special 2019_8

Cenu za inováciu "GERMAN INNOVATION AWARD 20 WINNER"  Cenu za dizajn "GERMAN DESIGN AWARD 2021 WINNER"

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_reddot design award winner 2019_7

Medzinárodná cena za produktový a komunikačný dizajn "Red Dot design award winner 2019"

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_dom s bazenom_ref_13• EXKLUZÍVNE A FUTURISTICKY.

Tak pôsobí okno a dvere MIMA Elegant. A to nie len s hliníkovým opláštením, ale aj s každým módnym odtieňom – na výber je 40 farebných fólií, ktoré sú vhodné pre všetky stavebné štýly.

• ZNAČKOVÉ OKNÁ MIMA Elegant.

 Priamo od Slovenského výrobcu okien a dverí Milan Magula - Mima.

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_moderny dom so zahradou_ref_12

• STATICKÚ PEVNOSŤ

okien a dverí zabezpečujú oceľové pozinkované výstuže s hrúbkou 1,5 - 3 mm. Pozinkovaná výstuž Vám zabezpečí potrebnú pevnosť a stabilitu profilu okien.

• 3 TESNENIA

medzi rámom a krídlom okien, z toho dve dorazové tesnenia a jedno stredové tesnenie. Tri tesnenia medzi interiérom a exteriérom zabezpečia dokonalé utesnenie okien pred zimou, hlukom a prefukovaním vzduchu. Stredové tesnenie v zatvorenej polohe tvorí prekážku proti vode a chráni kovanie pred vlhkosťou. Naše tesnenia sú vymeniteľné.

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_mima elegant_dom_carovna zahrada_ref_18• FUNKČNOSŤ A SPOĽAHLIVOSŤ

okien zabezpečujeme kvalitným kovaním Winkhaus. Kovanie je štandardne so striebornou povrchovou úpravou a má v oknách štandardne namontované doplnky: - kovanie s bezpečnostnou triedou RC-1N a RC-2N s integrovanou poistkou proti chybnej manipulácii kľučky, krídlo s nastaviteľným prítlakom, štrbinové vetranie pri oknách otváravo-sklopných.

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_mima elegant_budova_graphite_black_matt_ref_9• ZVUKOVÁ IZOLÁCIA

Rw = 46 dB podľa použitého skla.

• ZASKLENIE TEPELNOIZOLAČNÝM TROJSKLOM

s Ug = 0,5 W/m2 K alebo 0,6 W/m2 K a Rw = 34 dB, alebo izolačným dvojsklom s Ug = 1,0 W/m2 K s Ug = 1,1 W/m2 K a Rw = 32 dB, možnosť zasklenia aj inými typmi izolačných skiel, zvukovoizolačné, teplotechnické, bezpečnostné. Hrúbka skla až 70 mm pre lepšie tepelnoizolačné vlastnosti okna.

plastove_dvere_plastove dvere_dvere_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_rez_antracit_6

• SKRYTÉ ODVODŇOVACIE KOMORY

zabezpečujú dokonalé odvodnenie a zabránenie odpadávaniu krytiek.

• PRERUŠENÝ TEPELNÝ MOST

na hliníkovom prahu pri vchodových dverách.

• ZÁRUČNÝ A POZÁRUČNÝ SERVIS.

Naša firma Vám zabezpečí rýchly a kvalitný záručný aj pozáručný servis okien.

 

 

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_rez_rovne kridlo_antracit_2

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_rez_licovane kridlo_antracit_4• DVA TYPY KRÍDLA.

Rovné krídlo a krídlo lícované s rámom v jednej rovine.

• VZHĽAD HLINÍKOVÝCH OKIEN

podtrhuje sivé jadro a štýlové farby laminácií.

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_rez_hranata zasklievacia lista_5• MODERNÁ HRANATÁ ZASKLIEVACIA LIŠTA.

Elegantná a moderná hranatá zasklievacia lišta spájaná v pravom uhle kopíruje exkluzívny vzhľad typický u hliníkových okien. Zvýrazňuje jednoduchý, minimalistický a čistý dizajn týchto výnimočných plastových okien.

Technický popis plastové okná MIMA Elegant

Rám a krídlo

 1. Súčiniteľ prechodu tepla profilu Uf = 0,93 W/m2K – najlepšie na trhu
 2. Šesťkomorový rám s elegantným dizajnom skrytého odvodnenia je jednotka na trhu v tepelnej izolácii vyrobený z tvrdeného PVC.
 3. Šesťkomorové krídlo s tesnením v zasklievacej drážke.
 4. Najužší PVC profil na trhu s hranou profilu len 9 mm s elegantným dizajnom. Minimalistický ocenený dizajn. Dva typy krídla.
 5. Vzhľad hliníkových okien podtrhuje sivé jadro a štýlové farby laminácií
 6. Štíhla pohľadová výška len 112 mm
 7. Hrúbka skla až 70 mm pre ešte lepšie tepelnoizolačné vlastnosti okna
 8. Stavebná hĺbka krídla s rámom 93,5 mm elegantne šetrí priestor.
 9. Zvuková izolácia Rw až 46 dB podľa použitého skla.

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_ mima elegant_dom so zahradou_woodec_turner_oak_matt_ref_11

Hodnoty tepelnej priepustnosti

 1. Hodnoty tepelnej priestupnosti celým plastovým oknom MIMA Elegant Uw až 0,71W  /m  (čo je Uw) vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti.
 2. Jedinečná hodnota súčiniteľu tepelnej priestupnosti okenného rámu so stredovým tesnením Uf = 0,93 W / m K   (čo je Uf)  s bežnou oceľovou výstuhou.
 3. Výhodné riešenie okien pre nízkoenergetické, pasívne, nulové a plusové domy.

Výstuž

 1. Vystužený rám a krídlo s oceľovou výstuhou zabezpečuje okná tvarovo stále a odolné voči krúteniu.
 2. Oceľová výstuha má povrch upravený voči korózií pozinkovaním.
 3. Možnosťou vloženia špeciálnej tepelnoizolačnej výstuhy s integrovanými oceľovými vláknami.

Tesnenie

 1. Trojtesniaci profil. 3 priebežné tesnenia s dvoma dorazovými a jedným stredovým tesnením súčasne ponúka najvyššiu kvalitu.
 2. Nový systém tesnení: popri troch celoobvodových tesneniach zaisťuje ešte lepšiu tepelnú izoláciu aj nové tesnenie v zasklievacej drážke.
 3. Trojzložkové stredové tesnenie s predĺženou životnosťou.
 4. Vymeniteľné tesnenie aj dokonca v zasklievacej lište. Všetky tesnenia v okne sú vymeniteľné. 
 5. Veľmi kvalitné tesnenia vo farbe šedá alebo čierna tesnia v najnáročnejších podmienkach.

Zasklenie

 1. Možnosť zasklenia silnými tepelnoizolačnými trojsklami alebo zvukotesnými sklami v hrúbke až 70 mm. Zvuková izolácia až 46 dB (trieda 5).
 2. Možnosť zasklenia bezpečnostnými, protislnečnými, ornamentovými, farbenými a reflexnými sklami.  čítať viac...   
 3. Moderná hranatá zasklievacia lišta spájaná v pravom uhle kopíruje exkluzívny vzhľad typický u hliníkových okien.

Kovanie

 1. Celoobvodové kovanie umožňuje dokonalé uzavretie okien, otvorenie, privetrávanie a sklopenie podľa požiadavky.
 2. Možnosť riešenia bezpečnostného kovania. čítať viac...
  Celoobvodové kovanie umožňuje dokonalé uzavretie okien, otvorenie,
 3. Samozrejmosťou je aj skryté kovanie. Vďaka skrytým pántom dosiahnete nielen ničím nerušený vzhľad, ale výrazne si uľahčíte i starostlivosť o okná. Odpadne prácne čistenie, farebné zmeny a poškodenia krytiek pántov typické pre staršie typy okien.

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_mima elegant_dom so zahradou_concrete_gray_ref_10Možnosti farieb 

 1. Široká ponuka farieb pre okná je možná až 44 rôznych farieb a dekórov.
 2. Ponuka farieb kovových odtieňov imitujúca hliníkové okná s vylepšenými tepelnoizolačnými vlastnosťami a prijateľnou cenou.
 3. Ponuka farieb drevodekórov imitujúca odtieň dreva a sú na nerozoznanie ako drevené okná s takmer bezúdržbovou povrchovou úpravou.
 4. Ponuka farieb podľa farebnej škály RAL.
 5. Neobmedzený výber farieb profilu s hliníkovým opláštením. Voliteľné hliníkové opláštenie dodáva klasický vzhľad hliníkového okna, bez toho aby bolo nutné vzdať sa výhod, ktoré ponúkajú plastové okná. čítať viac...
 6. Možnosť je aj farebné prevedenie, kde sú plastové okná z každej strany inak farebné
 7. Samozréjmosťou je prispôsobenie farby okna z vnútra medzi rámom a krídlom plastového okna. Napríklad pri šedých farbách môže byť vnútro profilu rámu a krídla plastového okna v šedej farbe.

plastove_okna_plastove okna_mima_plastoveokna_okno_mima elegant_elegantne okna vedla seba_ref_19Výroba plastových okien a dverí 

Plastové okná vyrábame na zákazku z profilového systému Deceuninck. Osvedčili sa v priebehu desaťročí a vďaka použitým materiálom a spracovaniu ponúkajú najlepšiu kvalitu bývania. Plastové okná MIMA Elegant šetria energiu a suroviny, zvyšujú komfort bývania a zároveň pomáhajú šetriť energiu potrebnú na vykurovanie. Sú teda tým, čím by mali byť dnes všetky plastové okná, šetria náklady za energie spotrebiteľovi a šetrné voči životnému prostrediu. Sú výrobkom rodinnej firmy s tradíciou od roku 1992, skúseného Slovenského výrobcu plastových okien firmy Milan Magula – MIMA. Hľadáte spoločnosť, ktorá Vám rýchle dodá nejaké plastové okná? Tak hľadajte a určite ich nájdete desiatky. Hľadáte certifikovaného partnera, ktorý zameria okná, urobí kalkuláciu a namontuje prvotriedne a kvalitné plastové okná s tradíciou od roku 1992, ktorý garantuje záručný servis a pridá zopár užitočných rád? Tak ste ho práve našli! S OKNAMI MIMA NEBUDE VÁM ZIMA!

Parametre pri výbere okien alebo čo je Uw? 

Medzi najdôležitejšie parametre pri výbere okien do domu s takmer nulovou spotrebou energie patrí hodnota súčiniteľa prechodu tepla Uw. Nové okná by mali mať v zmysle novej normy hodnotu Uw ≤ 0,85 W/(m2 . K). „Normový súčiniteľ prechodu tepla má vo vzťahu k energetickej hospodárnosti budovy charakter priemernej výpočtovej hodnoty Uw pre celú budovu, vtedy platí požiadavka Uw ≤ Uw,N. Súčiniteľ prechodu tepla Uw každého okna, každých dverí, každej zasklenej steny osobitne má deklarovaný charakter a ak v niektorej konkrétnej pozícii je Uw ˃ Uw,N, tak to musí byť zdôvodnené,“

Tieto požiadavky platia pre okná s plochou aspoň 1,8 m2. Aj keď otvorové výplne s menšou plochou nemusia spĺňať požadované hodnoty, musia byť zhotovené z rovnakých komponentov ako okná spĺňajúce požiadavky normy.

Na úroveň tepelnej izolácie celého okna, ktorá je vyjadrená indexom Uw, vplývajú tieto tri hodnoty:

 • súčiniteľ prechodu tepla zasklenia Ug;
 • súčiniteľ prechodu tepla rámu okna Uf;
 • lineárny stratový súčiniteľ prechodu tepla dištančného rámika (ψ).

Výsledkom týchto parametrov je hodnota súčiniteľa prechodu tepla Uw.

Plastové okná MIMA Elegant je možné použiť pri všetkých typoch stavieb:

 1. Plusový dom.
 2. Nulový dom.
 3. Pasívny dom.
 4. Nízkoenergetický dom.
 5. Bytový dom.
 6. Starší rodinný dom.
 7. Administratívne budovy.

Plastové okná MIMA Elegant so štandardnou oceľovou výstuhou a bez prídavných izolačných prvkov dosahujú jedinečnú hodnotu súčiniteľa prechodu tepla rámom Uf = 0,93 W/m2K. Ľahko tak splňujú  aktuálne požiadavky predpisov týkajúcich sa energetickej triedy A0 o energetickej hospodárnosti budov. Nové okná by mali mať v zmysle normy hodnotu    U w  ≤ 0,85 W / m² K , možné je docieliť za veľmi priaznivú cenu s obvyklým trojitým zasklením.

 

  

 
 
© Milan Magula - MIMA Všetky práva sú vyhradené.

Výroba kópií, použitie pre verejné produkcie sú bez súhlasu majiteľa zakázané!

Created by Peter Patocka